Депутати Європарламенту закликали Раду прискорити ухвалення екологічних законів
14.07.2021
 | 
EMGROUP

Депутати Європарламенту закликали Раду прискорити ухвалення екологічних законів

Депутати Європейського парламенту, включаючи таких відомих європейських політиків як Віола фон Крамон, Міхаель Галер, Андрюс Кубілюс, звернулися до Голови ВР із закликом прискорити роботу над екологічним законодавством України та ухвалити його ще протягом весняної сесії українського парламенту.

Про це йдеться у листі депутатів, який було передано Укрінформу.

«Ми, члени Європарламенту, близькі друзі України, висловлюємо свою підтримку та солідарність з масштабною програмою реформ, яка зараз втілюється на весняній сесії Верховної Ради. Особливо корисними є законопроєкти, що підпадають під Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. В цьому контексті особливу увагу привертають законопроєкти №4167 “Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає внаслідок промислової діяльності”, №3091 “Про державний екологічний контроль” та №4461 «Про території Смарагдової Мережі», - йдеться у листі.

Європейські політики наголосили, що Україна є ключовим стратегічним партнером ЄС у зусиллях з декарбонізації європейської економіки до 2050 року відповідно до Європейського Зеленого курсу. Для розвитку такої співпраці втілення ключових екологічних реформ має вирішальне значення.

«Відсутність прогресу у впровадженні ключового екологічного законодавства, особливо того, що стосується зменшення промислового забруднення, екологічного контролю та захисту біорізноманіття, може створити прикрі перепони для подальшої інтеграції України до ЄС», - наголошується у документі.

Депутати Європарламенту висловили сподівання, що Голова Верховної Ради України скористається своїм мандатом та повноваженнями, щоб полегшити законодавчий процес та надати можливість депутатам Верховної Ради проголосувати по згаданих законодавчих ініціативах ще до літніх канікул.

Як вже повідомлялося, Україна висловила солідарність з Європейським Зеленим курсом та готовність брати участь в інноваційних перетвореннях з метою зменшення шкідливих викидів та сприяти перетворенню Європи у кліматично-нейтральний континент до 2050 року.

Сьогодні, 13 липня, в Україні відбулася Конференція високого рівня «Стратегічне партнерство між Європейським Союзом і Україною у сфері критичної сировини та батарей», в ході якої сторони підписали меморандум про порозуміння у сфері поставок критичної сировини, що є необхідною для успішного досягнення цілей Зеленого курсу ЄС.