В Україні впровадять європейські директиви з охорони атмосферного повітря та поводження з відходами
13.11.2020
 | 
EMGROUP

В Україні впровадять європейські директиви з охорони атмосферного повітря та поводження з відходами

В Україні впровадять основні норми європейського законодавства з охорони атмосферного повітря та поводження з відходами в рамках проекту «APENA 2».

Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції, яка також приєдналась до участі у проекті.

«Охорона атмосферного повітря та поводження з відходами в Україні будуть здійснюватися за європейськими стандартами! Державна екологічна інспекція приєдналась до участі у проекті Євросоюзу «APENA 2» («Підтримка України в наближені законодавства ЄС у сфері навколишнього природного середовища»)», - заявив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

В рамках проекту, який триватиме 3 роки, фахівці ДЕІ отримають консультації стосовно розробки законодавчих та нормативно-правових документів.

«Ця довготривала програма передбачає співпрацю ДЕІ з міжнародними експертами над підготовкою законодавчих та нормативно-правових змін згідно з вимогами ЄС.

Впродовж 3 років реалізації проекту «APENA 2» фахівці інспекції зможуть отримувати консультації щодо створення проектів законів, постанов та наказів, брати участь у заходах проекту та вдосконалювати знання європейського законодавства», - зазначив Андрій Мальований.

Крім впровадження європейських законодавчих вимог, Держекоінспекція також долучиться до розробки інтегрованої інформаційної системи з управління відходами, а працівники ДЕІ зможуть підвищити свою кваліфікацію у частині європейських екологічних стандартів, проходячи тренінги.

«Наразі ми вже маємо конкретний робочий план співпраці, який передбачає:

- консультації для ДЕІ стосовно впровадження директив ЄС щодо якості атмосферного повітря та законодавства ЄС про захоронення та утилізацію відходів видобувної промисловості;

- участь у розробці та втіленні інтегрованої інформаційної системи з управління відходами, де у відкритому доступі знаходитиметься інформація про ліцензії, видані для проведення діяльності у сфері поводження з відходами, розміщення полігонів та сміттєзвалищ, дані про забруднювачів та переробні потужності;

- проходження фахівцями тренінгів з питань дотримання екологічних стандартів ЄС.

Результатом такої співпраці стане зміцнення законодавчої та інституційної системи України у галузі атмосферного повітря та відходів», - деталізував Андрій Мальований.

 

Источник <https://www.kmu.gov.ua/news/v-ukrayini-vprovadyat-yevropejski-direktivi-z-ohoroni-atmosfernogo-povitrya-ta-povodzhennya-z-vidhodami>