Не допустіть скасування висновку з оцінки впливу на довкілля
26.05.2021
 | 
EMGROUP

Не допустіть скасування висновку з оцінки впливу на довкілля

Суб’єкт господарювання, планована діяльність якого підпадає під дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», повинен отримати висновок з оцінки впливу на довкілля (ОВД).  

При підготовці висновку з ОВД уповноважений територіальний орган (або уповноважений центральний орган) розглядає та бере до уваги звіт з ОВД та звіт про громадське обговорення. В описовій частині висновку з ОВД наводиться інформація про:

  1. здійснену процедуру оцінки впливу на довкілля;
  2. врахування звіту з ОВД;
  3. враховані та відхилені зауваження та пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, приймаючи рішення про провадження планованої діяльності, зобов’язані врахувати висновок з оцінки впливу на довкілля, в якому в свою чергу зазначаються екологічні умови провадження такої діяльності (частина п’ята статті 9 Закону), що  є обов’язковими та повинні виконуватися протягом всього строку діяльності, наприклад, отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами у відповідності до чинного законодавства. Виконання екологічних умов, зазначених у висновку з ОВД, контролюється органом державного контролю (на сьогодні це Державна екологічна інспекція).

Порушення процедури здійснення оцінки впливу на довкілля, безпідставне та необґрунтоване неврахування чи неналежне врахування результатів участі громадськості, інші порушення законодавства у сфері оцінки впливу на довкілля є підставами для скасування висновку з оцінки впливу на довкілля та рішення про провадження планованої діяльності в судовому порядку.

Отже, означена планована підприємства може бути зупинена за рішенням суду. 

Як суб’єкту господарювання пройти всі етапи від початку і до отримання висновку з ОВД  та не втратити дарма дорогоцінний час і кошти, про це дізнайтеся 28 травня 2021 під час оновленого курсу підвищення кваліфікації зі свідоцтвом держзразка «ОВД-2021: процедура, помилки, розбір кейсів»

У програмі:

  • Про сучасні тенденції розвитку законодавства ОВД. Стадії процедури ОВД.
  • Об’єкти та види діяльності, що підлягають ОВД.
  • Особливості підготовки документів, що розробляються в процесі ОВД.
  • Робота з Єдиним реєстром.
  • Транскордонна оцінка впливу.
  • Способи врахування думки громадськості на прикладі реальних ситуацій.
  • Питання оптимізації узгодження проходження процедур ОВД та СЕО з виконанням розділу проектної документації ОВНС
  • Причини відмов у видачі висновків з оцінки впливу на довкілля. Розбір кейсів
  • Питання-відповіді

З питань участі:
073-305-8016, event@ecolog-ua.com

Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів: 0 800 214 899 (департамент конференцій)