Екологічний комітет Ради закликав Кабмін у 2021 році знайти фінансування для Нацплану щодо викидів
06.05.2021
 | 
EMGROUP

Екологічний комітет Ради закликав Кабмін у 2021 році знайти фінансування для Нацплану щодо викидів

Для реалізації Національного плану зі скорочення викидів (НПСВ) на вугільних електростанціях України уряду треба знайти джерела для фінансування екологічних модернізацій підприємств вже в 2021 году.Соответствующее рішення прийняв Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.

Так, зокрема, депутати вказали на необхідність затвердити комплекс потенційних джерел і забезпечити впровадження інструментів фінансування НПСВ в 2021 році.

Як повідомляється, за результатами розгляду проекту Постанови Верховної Ради України про імплементацію Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (рег. №5129), поданого народними депутатами України Василенко Л. В., Задорожним А. В., Лабунської А. В., Мариковський А. В., Бондаренко А. В., Прощук Е. П., Кривошеєвим І. С., підтримане її прийняття з урахуванням зауважень комітету.

Нагадаємо, загальна вартість екологічних заходів на теплових енергоблоках в межах НПСВ до кінця 2033 року оцінюють у 4,3 млрд грн. У той же час найвищі обсяги вкладень в екологічну модернізацію ТЕС слід здійснити в 2024-25 рр. в розмірі EUR544 млн і EUR636 млн відповідно.

В Україні до теперішнього часу джерела фінансування НПСВ на ТЕС не визначені. Міністерство енергетики, учасники ринку електроенергії та експерти галузі вказують на необхідність зрушити терміни реалізації Нацплану за викидами.

На думку головного диспетчера НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко, Україна через три роки буде змушена покривати дефіцит електроенергії за рахунок її імпорту в разі подальшого невиконання Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) на ТЕС і ТЕЦ України.