Добавить статью
09.12.2020
 | 
EMGROUP

Добавить статью

Радіоактивні матеріали можуть потрапити в підземні води, якщо шахти відключать від електроенергії через борги.

Видобуток урану в Україні практично зупинився. Конвеєрні стрічки всіх трьох шахт в країні стоять не рухомо через недостатнє фінансування.

Про це пише Der Spiegel, додаючи, що в Кіровоградській області розташовані українські державні уранові шахти. На кожній з них працюють лише основні системи вентиляції й відкачування води з міcць, де відбувається видобуток. Приблизно 5000 працівників зараз у неоплачуваній відпустці.

Причина зупинки українських уранових шахт - борги державної компанії "Енергоатом" на суму, яка еквівалентна 4 мільйонам євро. "Енергоатом" єдиний покупець урану, який видобувають на державних шахтах.

Експлуатація трьох шахт зупинена, а оператор до весни стане банкрутом. Хоча затримки виплат зарплатні й нестача необхідних засобів захисту й обладнання почалися вже давно. Профспілки бояться, що через несплату рахунків шахти від'єднають від електрозабезпечення. Це означає, що вода з шахт більше не буде відкачуватися насосами. Тож радіоактивні матеріали можуть заразити підземні води в регіоні. Якби так сталося, це було б екологічною катастрофою.

Der Spiegel нагадує, що державна компанія "Енергоатом" керує чотирма АЕС в Україні. 15 енергоблоків вироблять половину електроенергії, яку споживає країна. П'ятою електростанцією компанії була Чорнобильська АЕС, постраждала від аварії в 1986 році. Її робота була поступово зупинена після 2000 року.

 Источник <https://www.unian.ua/economics/energetics/vidobutok-uranu-ukrajina-pid-zagrozoyu-ekologichnoji-katastrofi-cherez-uranovi-shahti-novini-sogodni-11249402.html>