Фіндиректор "Інтерпайп": В Україні нікому не цікаві реальні інвестиції в екологію і підтримка експортерів
28.10.2020
 | 
EMGROUP

Фіндиректор "Інтерпайп": В Україні нікому не цікаві реальні інвестиції в екологію і підтримка експортерів

Екологія стала "ширмою для одержання рентабельності одними коштом інших", вважає директор з економіки та фінансів української компанії "Інтерпайп" Денис Морозов.

В Україні нікому не цікаві реальні інвестиції в екологію. Таку думку в колонці на "Економічній правді" висловив директор з економіки та фінансів української компанії "Інтерпайп" Денис Морозов.

 "В Україні нікому не цікаві реальні екологічні інвестиції, а екологія стала ширмою для одержання рентабельності одними коштом інших. Високий "зелений" тариф на електроенергію є постійним предметом критики всіх промспоживачів електроенергії. Суть претензій до "зелених" енергетиків украй проста: приватні компанії, які переважно володіють СЕС і ВЕС, дістали від держави можливість збирати кошти зі споживачів за товар за ціною, яка у три-чотири рази перевищує ринкову", – написав він.

 За словами Морозова, у тариф на транспортування компанії "Укренерго" було закладено кошти для компенсації "зеленим" енергетикам.

 "Лише протягом останніх кількох місяців "Укренерго" підвищила свої розцінки на 55% і повідомила про підвищення ще на 30%. Якщо це відбудеться, за 2020 рік тариф на передавання е/е зросте вдвічі. Водночас у планах "Укренерго" ще одна хвиля підвищення 2021 року", – заявив він.

 Морозов нагадав, що в українській енергосистемі був профіцит генерувальних потужностей задовго до початку будівництва "зелених" генерацій, і єдиним мотивом їх появи було поліпшення екологічної ситуації.

 "Вважали, що поява "зелених" електростанцій приведе до зниження викидів загалом і в енергетиці зокрема. Але, на жаль, сталося дещо протилежне. Різке зростання "зелених" потужностей призвело до зниження обсягів вироблення атомної генерації та збільшення – теплових станцій, які є найбільш екологічно шкідливими видами генерації е/е. Водночас обов'язок платити високий "зелений" тариф ліг на українських споживачів і передусім на промислові підприємства, зокрема й на ті, які скоротили викиди завдяки великим інвестиціям", – заявив він.

 

За словами Морозова, компанія інвестувала у зниження рівня викидів CO₂.

 

"Ми закрили екологічно брудне мартенівське виробництво сталі і вклали приблизно $1 млрд в інноваційні технології. Отже, ми знизили викиди CO₂ у 10 разів. Це одна з найекологічніших інвестицій України. Тому ми вважаємо нелогічним, що, крім власних значних інвестицій у зниження викидів, ми маємо платити премію приватним компаніям, які побудували об'єкти "зеленої" енергетики... У цій ситуації висновок невтішний: в Україні нікому не цікаві реальні екологічні інвестиції та підтримка експортерів. Екологічні мотиви стали ширмою для одержання 400-відсоткової рентабельності одними приватними компаніями коштом інших", – написав він.

 

Источник <https://gordonua.com/ukr/news/money/findirektor-interpajp-v-ukrajini-nikomu-ne-tsikavi-realni-investitsiji-v-ekologiju-i-pidtrimka-eksporteriv-1524674.html>